Philadelphia největším překvapením play off

Letci, nikoli však z Letňan, ale z Philadelphie, jsou největším překvapením zápasů play off Player Development League. Svoji pozici po základní části dokázaly obhájit pouze dva týmy, ve dvou divizích zvítězily druhé týmy po základní části.

V Metropolitní divizi se čekal velký souboj o postup mezi NY Islanders a Pittsburgh Penguins. Po základní části měly tyto dva týmy výrazný bodový odstup od Philadelphie i Washingtonu. Letci však přiletěli na play off do Ostravy ve vynikající formě. Nejprve porazili Ostrovany z New Yorku 3:0, ve finále si pak poradili v pensylvánském derby 5:1 s Tučňáky z Pittsburghu.

To v Atlantické divizi zvítězil očekávaný favorit. Tampa Bay prošla základní částí bez porážky a podobně sebevědomě prošla i vyřazovací částí. Blesky nejprve jednoznačně porazily Detroit (9:1), ve finále si poradily i se Senátory z Ottawy. Trenér Tampy Erich Tóth tak byl velice spokojený: „Jsem rád, že jsme naším kolektivním výkonem nenechali nikoho na pochybách, že nám postup na finálový turnaj patří právem. Snažili jsme se vytvořit pohodu v kabině i na střídačce a v této přátelské atmosféře jsme prošli celou soutěží. Těšíme se na zápasy v Třemošné.“

Pokud jsme před play off očekávali dramatické zápasy, tak ve třech divizích to platilo do puntíku. Dvě finále rozhodnuté v nájezdech, jedno gólem minutu před koncem, co více si mohou diváci přát.

V Originální divizi si obhájci prvenství z Bostonu nejprve poradili s Torontem (6:4). Druhým finalistou se stali po boji Canadiens, kteří si dokázali poradit s NY Rangers (3:2). Finále pak nabídlo vyrovnanou bitvu až do poslední minuty, v které se rozhodlo, že do finálového turnaje postoupili Canadiens.

V Pacifické divizi se odehrál nebývalý souboj dvou střelců. Jan Vavřík z LA se rozstřílel už v semifinále, kdy vstřelil všechny čtyři góly svého týmu v zápase s Olejáři z Edmontonu. To Filip Petrásek z Vancouveru se zastřeloval pomaleji – vstřelil vítězný gól do sítě Kačerů z Anaheimu. Ve finále se tito šutéři utkali proti sobě. Ani čtyři góly Filipa Petráska nestačily na vítězství – Jan Vavřík střelil tři, a protože jeden přidal i Jan Seidl, muselo se rozhodnout v trestných stříleních. Ten rozhodující nájezd proměnil – kdo jiný než Jan Vavřík, který posunul Krále z LA na finálový turnaj do Třemošné.

V Centrální divizi v Nymburku tradičně moc gólů nepadá a i v play off byly vidět velice kvalitní výkony brankářů. Úvodní utkání mezi Nashvillem a Chicagem bylo dlouho bezbrankové. Čím dál bylo jasnější, že kdo vstřelí úvodní gól, zvítězí. To se povedlo v polovině druhé části Predátorům, které poslal do vedení David Habětín. Vítězství pak potvrdil v poslední minutě gólem do prázdné branky Adam Pírs. I druhé semifinále bylo zpočátku chudé na góly. Minnesotu držel brankář Pavlíček, na kterého nevyzrála ani nejúdernější dvojice Centrální divize – David Bareš a Tomáš Trunda ze St. Louis. V druhé části se střelci probudili – dvakrát se trefili Lukáš Novák a Štěpán Dvořák z Minnesoty (tři asistence si připsal Vojtěch Spěváček) a protože se první lajna St. Louis prosadila jen dvakrát, do finále postoupila Minnesota. Finále bylo soubojem dvou špičkových brankářů, který vyvrcholil v samostatných nájezdech (ve hře 2:2). V nich se prosadil jediný střelec – Michal Petr vymíchal Lukáše Malanta a rozhodl o vítězství Minnesoty.

V pátek se hraje finálový turnaj v Třemošné, bude určitě zajímavé sledovat souboje týmů z různých koutů republiky (i slovenské).

Print Friendly

You may also like...

1 Response

  1. dvořák štěpán napsal:

    ahoj bylo to dobre

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *