Veliká gratulace!

Veliká gratulace CS Hockey patří jednomu z nejlepších a nejperspektivnějších trenérů doposud jen mládeže! Mám velikánskou osobní radost, že jsou v českém hokeji ještě místa a lidé, kteří umí ocenit talent, vzdělání, poctivou práci a charakter! Zpráva níže vypovídá leccos i o těch, kteří několikaletou skvělou a obětavou práci umí „ocenit“ nanejvýš posunem o několik kategorií níže.

A teď malý medailonek 🙂 Na základě bohužel jen jednoleté osobní zkušenosti s prací Ládi Čiháka mohu zodpovědně prohlásit: „Skvělá volba, pane Martine Strako!“ Láďa Čihák je jedním z mála opravdových profesionálů, se kterými jsem se u naší mládeže setkal. Nejvyšší trenérské vzdělání, veliký rozhled, přirozený talent i osobní charakter mu předurčují skvělou trenérskou kariéru tam, kde se tyhle vlastnosti ctí. Jen pro představu několik trochu konkrétnějších bodů, které mě při pozorování jeho práce nejvíce zaujaly:

  • skvělá orientace v hokejových trendech a snaha o neustálé sebevzdělávání
  • poctivá příprava na každý trénink
  • skvělé prezentační schopnosti, co se týče např. vysvětlování tréninkových cvičení hráčům
  • přirozená autorita a respekt u hráčů vybudované bez jakéhokoliv „násilí“
  • absolutní spravedlivost k hráčům
  • odstup od jakéhokoliv nátlaku rodičů
  • naprostá oddanost klubové práci

To je podle mé osobní zkušenosti nový člen realizačního týmu u mužů v Plzni 🙂

Realizační tým v Plzni doplní Ladislav Čihák

lada_cihak

Autor: DENÍK/Vlastimil Leška

Plzeň – Dosavadní neuspokojivé výsledky hokejistů Škody Plzeň v běžící extralize přiměly generálního manažera Martina Straku ke změně ve složení trenérského týmu. Po vzájemné dohodě v úterí ukončil spolupráci s hlavním trenérem Milanem Razýmem.

„Milanovi Razýmovi bych chtěl za všechno, co pro hokej v Plzni udělal, upřímně poděkovat. Bohužel v dané situaci vidím ukončení naší vzájemné spolupráce jako východisko ke zlepšení výkonů a postavení v extraligové tabulce, “ uvedl v tiskové zprávě klubu Martin Straka. „Chci dále podotknout, že s každým hráčem povedu osobní pohovor a nevylučuji případné změny ve stávajícím kádru mužstva. S přístupem a nasazením v některých zápasech jsem velice nespokojen,“ sdělil dále Straka.

Realizační tým posílí Ladislav Čihák – současný trenér staršího dorostu. „V jeho osobě vidím velký potenciál i obrovské nasazení, které by mohlo být pro áčko potřebným impulsem ke zlepšení,“ doplnil generální manažer Martin Straka.

V trenérském týmu budou nadále pokračovat dosavadní asistenti Michal Straka a Jaroslav Špaček. Jednotlivé trenérské pozice upřesní vedení klubu během následujících dnů.

Někdejší útočník Milan Razým většinu své hráčské i trenérské kariéry prožil v plzeňském klubu. Od mládeže přešel až k seniorskému týmu, kde byl nejprve řadu let asistentem. V sezoně 2012/2013 převzal Razým funkci hlavního trenéra a s týmem kolem Martina Straky vybojoval pro Škodovku premiérový mistrovský titul. Třetí rok v roli hlavního kouče už nedokončí. Plzeň je po osmnácti kolech v extralize s 22 body jedenáctá, což je příčka uvalující na tým nutnost bojovat o přežití v play-out.

User Rating: 5.0 (1 votes)
Sending

1 Response

  1. feli napsal:

    No konečně tedy další vlaštovka. Tak už nejen Jakub Petr ve Vítkovicích, ale teďka i tento profesionál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *