Skutečně jen šest? Výzva ke zmapování přestupů hrazených rodiči.

Tak to vypadá, že zástupci svazu si dále bohužel nepřipouští sebemenší problém. V reakci na reportáž o situaci v Jindřichově Hradci a na základě výzvy klubu HC Střelci Jindřichův Hradec, vydal svaz toto prohlášení prostřednictvím svého tiskového mluvčího:

Tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund poskytl hokej.cz vyjádření ČSLH k výzvám klubu HC Střelci Jindřichův Hradec:

1. ČSLH přistupuje ke všem klubům stejně, a to podle platných stanov a řádů přijatých všemi hokejovými subjekty. SLH Jindřichův Hradec není a nebude výjimkou. Právě postup jeho činovníků a jejich zjevná neznalost norem přitom „patovou“ situaci, na níž se odvolávají, způsobil. Na základě reakce řady klubů vyzývá vedení ČSLH činovníky SLH Jindřichův Hradec, aby se začali chovat podle stanov a řádů, k jejichž přijetí se vstupem do svazu přihlásili. Především, aby přestali šířit dezinformace, které ve svých důsledcích hokej poškozují.

SLH Jindřichův Hradec je jedním z osmi set klubů, z nich drtivá většina zaujímá k problematice výchovného zcela odlišné stanovisko. V mládežnických kategoriích registruje ČSLH ročně zhruba pět tisíc přestupů, hostování apod., přičemž počet těch, které jsou kvůli nedohodě klubů řešeny tabulkovým výchovným, se dlouhodobě pohyboval  kolem šesti případů ročně . Ve všech ostatních případech se kluby dokáží rozumně a v rámci platných předpisů dohodnout.

2. Výroky použité v tendenční reportáži, navíc natočené bez vědomí a proti vůli dotazovaného, nebudeme komentovat.

3. Vystoupení náměstka Petra Hulínského chápeme jako výzvu k diskusi, na které bude celá problematika věcně a bez předpojatosti posouzena. Takový krok jednoznačně vítáme. Pana náměstka jsme připraveni s celou problematikou podrobně seznámit, předložit mu přesné údaje a informovat ho o společném stanovisku klubů, které výchovu mládeže z rozhodující části financují. Zapojení ministerstva do již dlouhodobě probíhající diskuse o co nejlepším modelu považujeme v každém směru za přínosné.

Nu dobrá tedy

Ponechám teď stranou vyjádření o rozhodující části financování mládeže kluby navozující představy, že by snad mládež u nás byla financována ze soukromých peněz četných filantropů a pojďme se trochu podívat na další uvedený údaj o 6-ti případech ročně řešených přestupovými tabulkami. Mám takový pocit, že tenhle údaj bude odpovídat možná tak tomu, na co jsou k dispozici příslušné daňové doklady. Pravda však je, že řada případů se na svaz asi ani nedostane, neboť když rodič zaplatí, kluby nemají důvod nebýt ve shodě.

Mimochodem:

Ale k věci. Rozhodl jsem se nyní zkusit zmapovat přestupy hrazené rodiči. Jen tak, pro ověření svazových tvrzení, pro možnost řešení společnou právní cestou nebo jen pro zajímavost.

Kdo tedy máte osobní zkušenost, klikněte na odkaz níže. Oslovte také co nejvíce lidí okolo, sdílejte na facebooku a zkuste se trochu zapojit, máte-li zájem učinit něco málo pro změny v současném mládežnickém hokeji. Pokud vám všechno vyhovuje, gratulujeme, patříte aktuálně k těm šťastným.

 

Ještě by možná bylo zajímavé, kdyby byl vysvětlen pojem kluby. Má tím svaz na mysli SK Horní Dolní a.s. nebo mládež sdruženou pod tělovýchovnou jednotou či občanským sdružením SK Horní Dolní?

User Rating: 5.0 (4 votes)
Sending