Trénink v MB Gym

Hokejový trénink na ledě působí na mladé tělo ve vývoji bezesporu specifickou jednostrannou zátěží. Období puberty je navíc doprovázeno i značným zrychlením růstu, s nímž může být spojena celá řada zdravotních potíží. Bolavá kolena, záda či různá svalová poranění se u hokejistů v pubertě objevují častěji než jindy.

IMG_3853

Pro malé hokejisty v každém věku a puberťáky zvlášť je proto velmi důležitá suchá příprava věnovaná nejen kondici, síle, rychlosti nebo obratnosti, ale také kompenzačním či protahovacím cvičením.

Bohužel ani v klubech, kde se suché přípravě poctivě věnují celý rok, nelze dost dobře při velkém počtu hráčů na tréninku ohlídat správné provedení cviků nebo přizpůsobovat trénink individuálním potřebám jednotlivých hráčů.

Zdraví i výkonu prospěšná je tak nejen sportovní všestrannost zmiňována v jednom z dřívějších příspěvků, ale také individuální off ice trénink nebo trénink v malé tréninkové skupince, kde lze jednotlivé cviky přizpůsobit aktuálním potřebám hráčů a ohlídat jejich správné provedení.

Výborný program pro hokejisty postavený na využití vhodných moderních cvičebních pomůcek a cvičení s vlastním vahou nabízí tělocvična MB Gym Michala Broše. Pod vedením Michala Broše a Martina Holého mohou mladí hokejisté jednotlivě nebo pro větší zábavu i ve vhodně sestavených malých skupinkách absolvovat trénink ušitý na míru jejich aktuálním potřebám.

CS Hockey přináší ukázku z jedné tréninkové jednotky MB GYM hráče v rekonvalescenci po svalovém zranění ve fázi postupné aktivace zraněného svalu a nabírání ztracené kondice.

Chcete-li zlepšit kondici, zapracovat na konkrétních nedostatcích či kompenzovat jednostranné zatížení, můžete se obrátit na Martina Holého nebo Michala Broše.

Ukázka individuální tréninkové jednotky

responsive-media-yes">

MB GYM Trailer

responsive-media-yes">

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *