Inspirace trenéry

Kvalitní a zábavné tréninky dělá kvalitní a zábavný trenér. Motivovaný trenér, nadšený trenér, pracovitý trenér, sebevzdělávající se trenér.

Za posledních 15 let jsem jich v mládežnickém hokeji viděl dost. Ať už to byli osvědčení zkušení matadoři jako Zbyněk Zavadil, ze kterého i dnes po osmdesátce sálá spousta hokejové energie, vzdělaní cílevědomí mladíci jako Láďa Čihák, totální nadšenci a inovátoři jako Míra Hes, harcovníci ostřílení světem jako Petr Jonák (www.sports-connect.eu) nebo borci s nevyčerpatelnou energií jako třeba Stano Jasečko.

Bohužel, místo inspirace jejich silnými stránkami, jim často naše zdeformované prostředí házelo klacky pod nohy.

“Trenére, vy to děláte špatně, vy si to tu děláte nějak moc po svým! Podívejte se třeba hned vedle, tam to dělají super, přesně tak, jak si to představujeme.”

“Ale svazový trenére, my jsme s nima hráli minulý týden ve třech kategoriích a porazili jsme je 22-0, 14:2 a 22:1.”

“No dyť to říkám, dělají to správně.”

“Ale vždyť ti jejich kluci neumí chudáci ani bruslit.”

“Děláte to prostě špatně.”

Tohle není vtip, ale reálná historka žhavé současnosti. 

Natočil jsem také poměrně dost videí a tak je zkusím dát k dobru prostřednictvím vlastní aplikace iTreneo, na jejíž rozvoj bohužel díky práci není pořádně čas. Ale třeba nějak takhle by mohl vypadat i nástroj pro vzdělávání a inspiraci hokejových trenérů.

Pokud se vám to bude líbit, pokusím se přidávat další videa. Třeba se někdo přidá a pošle něco pěkně fresh, co třeba Stano? Zveřejněná videa začínají být totiž už dost vousatá, dobrých 5-12 let. Můžete na nich zahlédnout i některé reprezentanty letošní a určitě i nejbližší příští U20 ve věku někdy od 2. do 7. třídy.

V knihovně najdete i takové unikátní kousky jako:

  • ukázky z powerskatingu bruslařského mága Tolji Buligy (www.sports-connect.eu)
  • výklad Petra Jonáka a off-line nácvik hrou BOX+1 systému bránění pro hráče Czech Selects U14 (jen proboha nechci slyšet, že někdo někoho svazuje a zabíjí taktikou!!!, jde o jednoduché vysvětlení systému bránění pro nejkvalitnější žákovskou akci v Evropě – World Selects Invite, kde nenajdete zahraniční tým, který by nevěděl jak založit útok nebo hrát přesilovku! BTW, věděli jste že 14 hráčů z prvního kola loňského draftu, tzn. každý druhý z první třicítky prošlo programem pořádající Legacy Global Sports, to je přesně o 14 více, než se dostalo Čechů do prvních dvou kol!).
  • ukázkové video ze hry moderního amerického útočného obránce ve věku kategorie U13 (7. třída)
  • edukační ukázky forecheckingu a backcheckingu ze hry žáčků, které by prospěly nejednomu jednostranně zaměřenému borci
  • řadu tréninkových cvičení na dovednosti
  • atd.

Jak na to?

V první řadě malé upozornění. Pokud by vám něco nefungovalo, mějte strpení, je to domácí hobby projekt a poměrně náročná řádně nedostestovaná aplikace, takže mouchy mít může. Navíc free nabídce na zuby nekoukej a jestli chceš, tak klidně posílej připomínky na info@itreneo.cz

Zaregistrujte ZDARMA se na stránce:

www.itreneo.cz 

Po přihlášení si pak najeďte v menu na Trenéři a objednejte ZDARMA program iTreneo Hockey.

No a pak už si můžete hrát.

V Knihovně najdete videa, která si můžete pomocí lišty tagů i různě filtrovat.

Prohlédnout si můžete video, které obsahuje často i krátký popis.

Celkem je v knihovně zatím prvních 50 videí.

V iTreneo máte navíc ještě teď ZDARMA program se stovkou skvělých cvičení fyziotrenéra špičkových českých reprezentantů v různých sportech Jakuba Kmeťka.

Tak si to úsilí trochu užijte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *